Hosting z darmowym SSL - postaw na hostinghouse!

Prowadzenie własnej strony internetowej wymaga od właściciela wyposażenia witryny w certyfikat SSL. W większości przypadków jest to płatna możliwość uzyskania klucza szyfrującego, jednak czasami nie trzeba płacić ani złotówki. Jak to możliwe? Wystarczy postawić na hosting z darmowym SSL! Dlaczego oferta hostinghouse.pl jest tak atrakcyjna?

Każda domena do poprawnego funkcjonowania potrzebuje dobrego hostingu. To dzięki niemu może działać w sposób ciągły, a więc przykładowy użytkownik może skorzystać z portalu w środku nocy, pobierać z niego dane, ewentualnie dodawać swoje treści. Hosting to jednak nie wszystko, ponieważ właściciel domeny powinien zatroszczyć się również o certyfikat SSL. Nazywa się tak zabezpieczenie, które szyfruje dane pozostawiane w obrębie portalu, takie jak na przykład dane logowania użytkowników bloga lub innej platformy. To szczególnie przydatne w kontekście prowadzenia sklepu internetowego, na którym klienci często zostawiają informacje dotyczące płatności. W bardzo prosty sposób można zauważyć, że dana strona nie posiada aktywnego klucza SSL. Po próbie wejścia na witrynę przeglądarka pokaże komunikat, iż owa strona internetowa jest niebezpieczna. To może w prosty sposób zniechęcić potencjalnego klienta lub osobę zainteresowaną treściami zawartymi na witrynie.

Szukasz hostingu?

Sprawdź ofertę Hosting House

Darmowy certyfikat SSL – jaki hosting wybrać?

Okazuje się, że certyfikat SSL można uzyskać bez konieczności dodatkowego płacenia. Jest to związane z faktem, iż niektóre firmy hostingowe oferują klientom darmowe klucze, co pozwala właścicielowi witryny nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale też czas. Jedną z takich firm jest hostinghouse, która oferuje darmowy certyfikat SSL nawet dla klientów wybierających najmniejszy pakiet, kosztujący zaledwie piętnaście złotych miesięcznie. Oczywiście, są to certyfikaty DV, a więc przeznaczone dla małych sklepów internetowych i blogów. Jeżeli strona zamierza działać na szerszą skalę, to warto samodzielnie zaopatrzyć się w bardziej zaawansowany SSL.